головна | місто | цікаве | історія | жителі | говірка | вулиці | фотогалерея | посилання

СКОЛІВСЬКІ ШАНОВАНІ РОДИНИ

До родин, які живуть у нашому місті кілька поколінь, належать Бутковські, Зінкевич, Івасиків, Заславські, Адамовські, Кутковські, Вільшинські, Зубрицькі, Шклярські, Ільницькі, Тичинські, Яцожинські, Бандурович, Шолупати, Левицькі, Добусевич, Фітель, Норички, Жолобович, Феденко, Рибак, Цогли, Кісери, Дренькало, Середяк, Бумба, Щуревич, Билень.

До правдивої Сколівської інтелігенції належали вчитель математики Володимир Михайлович Сербин (1892-1949), вчитель природознавства Стефанія Онуфріївна Сербин-Курдидик (1895-1943), вчитель німецької мови Євген Топольницький (1890-1979), вчитель фізики Мечислав Степанович Бартків (1912-1987) та його дружина, вчитель початкових класів Ірина Василівна Бартків (1916-1993).

Найстарішими жителями міста є Софія Василівна Драбинська (1913 р.н.) та Ольга Іванівна Пасічник (1920 р.н.).

ВИДАТНІ СКОЛІВЧАНИ СУЧАСНОСТІ

Ярослав Григорович Бумба (1939 р.н.) - поет, художник, реставратор меблів. Автор поетичної збірки "Небесні ангели гірські" (2003).

Теодор Тимофійович Витвицький (1943 р.н.) - голова районного культурологічного товариства "Бойківщина", ветеран педагогічної праці, краєзнавець. В 1970 р. закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка. Працював вчителем та директором школи в селі Камя'нка. З 1980 року - завідувач райметодкабінетом Сколівського відділу освіти. Після здобуття Україною незалежності сприяв переходу шкіл району на нові навчальні програми. Автор багатьох публікацій на освітньо-виховну та історичну тематику. Працює в Сколівській районній раді. Одружений, має дочку Марію та двох онучок - Іринку та Марічку.

Анатолій Костянтинович Жирнов (1951 р.н.) - вчитель фізики та астрономії у середній школі №1. Багато років старанно і віддано прививав любов школярів до формул та законів природи. Анатолій Костянтинович запам'ятався колегам як хороший фахівець і порядна людина, віддана своїй справі. Великою мірою завдяки йому було утворено "м"-клас у 2001 році, налагоджено зв'язки з національним університетом "Львівська політехніка".

Людмила Василівна Костик (1955 р.н.) - доцент кафедри електроніки факультету електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат фізико-математичних наук, член вченої ради факультету електроніки. Закінчила університет у 1977 році. Викладає курс "Електроніка" для напряму "Прикладна фізика" та "Енергетична електроніка" – для напрямку "Мікро- і наноелектроніка".

Роман Георгійович Миковет (1957 р.н.) - художник, різбяр. Навчався у середній школі міста Сколе (1964-74). Картини знаходяться у приватних колекціях в Україні, Німеччині, Великобританії, Італії.

Володимир Володимирович Стецула (1958 р.н.) - художник. У 1975 р. закінчив Сколівську середню школу №1, у 1981 році -- Львівську академію мистецтв. Учасник персональних виставок в Україні та Іспанії (2004-2008), групових виставок в Україні, Польщі, Італії (2009-2012).

Ігор Степанович Пограничний (1958 р.н.) - начальник дільниці №1 Cервісного центру державного підприємства "Антонов". Пропрацював близько 30 років на різних посадах у конструкторському б'юро та на заводі Авіаційного науково-технічного комплексу імені Олега Костянтиновича Антонова. Захоплення: історія, книги, грибарство, рафтинг. Народився та виріс у м. Сколе. Проживає в місті Київ. Одружений, має дочку Христину.

Ігор Ярославович Чудійович (1960 р.н.) - український краєзнавець, дослідник історії Сколівщини, бібліофіл, філателіст, нумізмат, філокартист, фотограф, збирач старовини. Провідний спеціаліст РЦСССМ Сколівської районної державної адміністрації. Автор книг "Вузькоколійки Сколівських Бескидів" (2004), "До історії мисливства та рибальства на Сколівщині" (2010), "Оповіді о. Михайла Реваковича про полювання на Сколівщині" (2011). Проживає в місті Сколе, одружений, має двох синів - Тараса і Андрія.

Мирослава Степанівна Багрінець (1961 р.н.) - приватний підприємець, голова громадської організації «Інформаційно-освітній центр «Імпульс». Навчально-виробничий комплекс "Імпульс" - освітній центр для молоді та дорослих, відкритий за сприянням та фінансовій допомозі Інституту міжнародного співробітництва Асоціації вищих народних шкіл Німеччини — DVV International м. Бонн. Заміжня, має двох синів.

Зоряна Володимирівна Гарбар (1962 р.н.) - художник. Навчалась у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на факультеті інтер’єр та обладнання (1982-1987). Член Львівської спілки художників України. Учасник 13-ох персональних виставок в Україні та Німеччині, 101-ї групової виставки в Україні, Польщі, Канаді, Німеччині, Франції, Іспанії, Ізраїлі. Лауреат Міжнародного «Осіннього салону» 2000 (Львів). Більшість робіт знаходяться в приватних колекціях в Україні, США, Автралії, Південні Кореї. Учасник багатьох благодійних арт-проектів. Має сина Ростислава.

Вікторія Олександрівна Фелів-Горбатюк (1977 р.н.) - художник, психолог. Навчалась у художньому училищі в місті Стрий та Дрогобицькому педагогічному університеті. Працює в жанрі станкового малярства та графіки. Захоплюється поезією. Видала дві збірки поезії та графіки. Працює вчителем малювання у БДЮТ в м. Сколе та школі мистицтв. Твори зберігаються в приватних колекціях України та за кордоном. Заміжня, виховує дочку Христину.

Ігор Губіліт (1980 р.н.) - директор туроператора "Відвідай" та президента Громадської організації "Підкова". Народився у смт. Славське, навчався в Сколівській середній школі-інтернат (1986-1997). Закінчив Інститут сучасного громадського менеджменту (2000) та Вищу школу громадського лідерства (2002). Магістр електротехніки (НУ "Львівська політехніка", 2003). Учасник міжнародних науково-технічних конференцій. Публікував праці в українських та польських наукових журналах. Видавець карт Львова та Львівщини. Дворазовий переможець всеукраїнської олімпіади з теоретичної електротехніки (1999, 2000). Нагороджений Подякою Міського голови Львова А.Садового за “активну громадянську позицію” (2009). Одружений, має дочку Софію та сина Андрія.

Михайло Русиняк (1987 р.н.) - майстер спорту з гірськолижного спорту, переможець Всеукраїнської Універсіади, бронзовий призер Всеукраїнських зимових спортивних ігор, дев’ятиразовий призер Чемпіонату України серед дорослих, тричі перемагав на юнацьких зимових спортивних іграх України, двічі на молодіжних зимових іграх України, чотири рази - на Чемпіонаті України серед юніорів. Учасник Чемпіонату Світу (Швеція), Всесвітньої Універсіади (Італія), Міжнародних змагань FIS (Польща, Чехія, Словаччина, Франція, Австрія, Швейцарія, Туреччина).

Олексій Худяков (Dj Profresh) - ведучий вечірок. Народився і виріс у місті Сколе.


Сергій Чепа (1993 р.н.) - кандидат у майстри спорту (карате), дворазовий чемпіон України (2008). Навчався в Сколівській ЗОШ I-III ступеня (1999-2010). Брав участь у змаганнях у Львові, Києві, Черкасах та Миколаєві. Студент університету бізнесу та права з 2010 року.

Олег Ушневич (1982 р.н.) - загинув на Майдані у Києві 20 лютого 2014 р. Герой України.