головна | місто | цікаве | історія | жителі | говірка | вулиці | фотогалерея | посилання

МІСТО

Бойківське містечко Сколе веде свою офіційну історію від 1397 року - саме тоді, як свідчить документ, польський король Володислав II Ягайло надав братам Микові та Іванкові Волохам королівський привілей на володіння Сколе і довколишніми землями. З того часу багато змінилося - Сколе було і польським, і австрійським, і радянським містечком.

На початку 1990-их років в місті мало-що нагадувало про життя - животіли кілька магазинчиків, одна аптека, так-сяк розвивався ринок. Першими підприємцями, що розвивали Сколе були Стефанія Бойко, Валентина Скидан, Омелян Чехар, Михайло Калін, Теодор Сливка, Ольга Дашавська, Анна Садова, Мирослава Багрінець, Василь Галема. Але справжнє відродження у Сколе відбулося на початку 2000-их років: було збудовано і відкрито більше двох десятків магазинів, кілька аптек, відкрито нові приміщення Ощадбанку та держлісгоспу. Багато років у Сколе діє приватний стоматологічний кабінет родини Івасиків. Помітного успіху досяг підприємець Юрій Бондар.

Більше десяти років на території Сколівського району діє завод мінеральної води, який випускає "Нафтусю Сколівську". "Нафтуся Сколівська" не тільки корисна для лікування, а й чудов втамовує спрагу. ЇЇ можна придбати в аптеках та магазинах Львівщини.

40 років діє єдиний друковане видання в районі "Бойківська думка" (до незалежності - "Радянська Верховина"), друкований орган Сколівської районної ради. Редакторами видання працювали Степан Турчин, Тамара Кухта, Іван Сучко. Зараз колектив очолює Іванна Русин. З 2013 року на ультракоротких хвилях 103.3 МГц тричі на добу в ефір виходять новини Сколівщини - о 8.00, 12.00, 13.00 та 18.00. Новини до ефіру готують Ігор Лепецький та Ірина Русин.

2010-го року головою міської ради став Володимир Богданович Москаль. За перший рік правління він зробив для міста значно більше, ніж попередній за дванадцять років: місто стало помітно чистішим, облаштовано автобусні зупинки, дитячі майданчики, на майдані Незалежності насаджено квіти, здійснюється заміна електроопор на центральній вулиці. Пан Москаль навіть відкрив веб-сайт, на якому регулярно повідомляє громадськість про стан справ у місті, звітує про використані кошти. Попри такі позитивні зміни, містяни по-різному оцінюють його діяльність. Зокрема, багатьом не сподобалося рішення керманича міста про перенесення ринку з стадіону в інше місце.

Перевагою міста Сколе є його розташування в Сколівських Бескидах та поруч з міжнародною трасою М 06 "Київ-Чоп". Через Сколе проходить південна гілка нафтогону «Дружба». Відпочинок у Сколе - це прогулянки лісом, збирання грибів та чорних ягід, купання в гірській річці Опір. Для комфортного відпочинку у місті діють приватні садиби, бази відпочинку та готель-ресторан "Вівчарик".

Зараз у місті проживає близько 6 тисяч осіб - приблизно половина в приватних будинках, половина у багатоквартирних. Частина молоді покидає рідне містечко одразу після закінчення школи, але багато й таких, які залишаються працювати та створюють сім'ї, народжують дітей.

Згідно статистики, у місті Сколе станом на 01.01.2012 проживало 6306 осіб. Таким чином Сколе одне з десяти найменших міст Львівщини, по чисельності воно знаходиться поруч Моршином (6064) та Старим Самбором (6371). Найбільшими містами регіону є Львів (730 тис. ос.), Дрогобич (77 тис. ос.) та Червоноград (68 тис. ос.), найменшими - Угнів (1008) та Белз (1363).